گزارش صعود قله درفک از شیرکوه

برنامه 3 روزه قله درفک از 17 الی 19 آبان با حضور 8 نفر از دوستان اجرا گردید و خاطره شگرف دیگری از زیبایی طبیعت را در یادهایمان باقی گذاشت. مسیر رفت و برگشت از روستای شیرکوه رستم آباد بود که با عبور از لارنه-سیاه دره- جیرانی- پهن دژ ، به نظر من زیباترین مسیر قله درفک می باشد، هرچند که طولانی می باشد و از ارتفاع 400 متر حرکت شروع می شود . مجل کمپ شب اول و دوم در جیرانی انتخاب شده بود و صعود قله 2730 متری درفک و بازدید کاسه وسیع قله و غار یخی آن نیز انجام شد .

قرارگیری ابرها در پایین دست ما در روز دوم و در هنگام غروب، چنان منظره شگفتی پدید آورده بود که بسیار منحصر به فرد بود و گروه را مسخ نموده بود. آنچه مسخ کننده دیگر بود، کباب بره تازه بود که توضیح نیاز ندارد!

خوشبختانه همچون برنامه های گذشته، هوا یار ما بود و به طرز عجیبی ما را مدد می رساند. حتی قطره ای از باران در شبی که رشت را باران سیل آسا فرا گرفته بود، به ما برخورد نکرد. البته 2 بار از مرز ابرها عبور کردیم، ولی چندی نگذشت که از ما فاصله گرفتند و پودر شدند!

حضور آقا جعفر مهربان و قوی، دوست و راهنمای محلی بسیار مجرب ما در این برنامه، همچون برنامه دو سال پیش خود یک جاذبه جداگانه برای این برنامه بود که از زحماتش بی اندازه سپاسگزارم. مردی قوی، کارامد، ساده و صمیمی و خانواده دوست و صد البته با مرام... خدا حفظش کند.

جای همه دوستان و همنوردان برنامه 2 سال پیش خیلی خالی بود، به خصوص روجیار که خیلی درفک رو دوست دارد.

شما را به دیدن چند عکس از این برنامه دعوت می نمایم. عکسهای بیشتر اینجا

/ 2 نظر / 196 بازدید
زندگی در کوه

وحید جان سلام ٬خسته نباشی ، عجب جاهای زیبایی میروید .... در ضمن چرا شوخی میکنی ! اگر شما کوهنوردهای حرفه ای و جوان با ما پیرمردها ی آهسته روهمراه شوید و به تپه نوردی بروید حوصلتون بدجوری سر میره . ما هم که دوست داریم دنبال شما بیائیم که متاسفانه توانایی کافی را نداریم بنابر این به همین قانع هستیم که تصاویر برنامه های اجرا شدتون را تماشا کنیم.[شوخی]